Джуд Белингам отрече Белгия при смъртта, тъй като Англия осигури равенство на Уембли
Breaking News | 2024-03-27 | 09:09:20

Джуд Белингам удари смъртта, за да спаси заслуженото равенство на Англия срещу Белгия в една вечер на впечатляващи прослушвания във финалния мач преди селекцията на Гарет Саутгейт за Евро 2024.

Три дни след късната загуба от Бразилия, отсъстващите вицешампиони на Евро 2020 се изправиха пред нов тест на високо ниво, тъй като третият в световната ранглиста на ФИФА отбор бе домакин на четвъртия отбор.

Англия се насочваше към ново поражение на Уембли, след като Юри Тилеманс наказа грешки от първото полувреме от двете страни на дузпата на Иван Тони, само за Белингам да осигури равенство 2-2 в добавеното време.

Тони се справи добре първият му старт, както направиха и останалите пълни дебютанти Езри Конса и по-специално 18-годишният Коби Майноо в последния приятелски мач, преди Саутгейт да посочи разширения състав на Евро на 21 май.

Телекционерът на Англия има много храна за размисъл след нощ на обещания и проблеми, която започна с накуцване на Джон Стоунс и Тилеманс, който се възползва от грешка на Джордан Пикфорд в кошмарните първи 11 минути.

Англия се събра и бързо изравни, когато Тоуни реализира спечелената дузпа, преди Джарод Боуен да види първия международен гол отсъден поради засада.

Отборът на Саутгейт продължи силно, но неуспешният опит на Луис Дънк да намали аут дълга топка позволи на Ромелу Лукаку да центрира великолепно за Тилеманс, за да върне Белгия напред.

Англия отговори впечатляващо след почивката, но изглеждаше, че няма да успее до попадението на Белингам в добавеното време.

Удоволствието на Саутгейт беше ясно в края на вечерта, която започна с накуцване на Стоунс, точно както съотборникът му в Манчестър Сити Кайл Уокър направи срещу Бразилия.

Това лошо начало се влоши, след като Англия допусна избегнато откриване.

Пикфорд, който обикновено е толкова надежден с ритането си, видя нисък пас напред, отрязан от съотборника си в Евертън Амаду Онана, а Тилеманс умно лазерира ниско покрай паникьосания вратар.

Облекчението на засрамения номер едно в Англия беше осезаемо, когато Тоуни изравни в 17-ата минута.

Маину показа голямо съзнание и увереност, за да играе срещу Белингам, чиято топка премина към нападателя на Брентфорд доведе до тромаво предизвикателство на Ян Вертонген.

Реферът Себастиан Гишамер посочи точката и Тоуни превъзходно изпрати Матц Селс в грешната посока.

Белгия отговори, когато Джереми Доку прескочи резервата Джо Гомес, за да тества Пикфорд, но Англия изглеждаше много по-заплашително, отколкото срещу Бразилия.

Белингам видя центриране, изчистено брилянтно, и Фил Ъгловият удар на Фодън беше кимнат от Дънк, за да може Боуен да хвърли поглед с глава, само за VAR да изключи първия му гол в Англия за засада.

Белингам необяснимо стреля от близко разстояние, когато впечатляващият Майноо спечели топката дълбоко на територията на Белгия – голям пропуск, за който гостите бяха наказани в 36-ата минута.

Дънк падна на земята, опитвайки се да се справи с диагонална топка напред от Тилеманс, но централният защитник не успя в опита си да спре Лукаку го достига.